Οι εξετάσεις του IELTS διενεργούνται κανονικά

Οι εξετάσεις του IELTS διενεργούνται κανονικά.

Σύμφωνα με τις οδηγίες των αρμόδιων αρχών, επιτρέπεται η διεξαγωγή εξετάσεων για τελειόφοιτους μαθητές, φοιτητές, σπουδαστές ή αποφοίτους, οι οποίες απαιτούνται από Πανεπιστήμια του εξωτερικού για την εισαγωγή των υποψηφίων στο Β’ εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2020-2021 ή για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022.

Πριν τις εξετάσεις σε όλα τα εξεταστικά κέντρα ακολουθούνται οι οδηγίες σύμφωνα με τις συμβουλές των αρμόδιων αρχών και τις πολιτικές του British Council.

Οι ακριβείς ημερομηνίες εξετάσεων για όλες τις πόλεις και τα εξεταστικά κέντρα θα ανακοινωθούν σύντομα σύμφωνα με τις ισχύουσες κυβερνητικές οδηγίες.

Θα σας κρατάμε ενήμερους τόσο μέσα από τη σελίδα του high pass όσο και από τη σελίδα μας στο fb.