Service des examens et des certifications. Le directeur des examens et des certifications #highpass_french

1. Η έλευση στο εξεταστικό κέντρο καθηγητών και υποψηφίων γίνεται μόνο με επίδειξη αρνητικού αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (auto-test) εκτός εάν υπάρξουν διαφορετικές αποφάσεις από τις Ελληνικές αρχές. Όσοι είναι μαθητές προσκομίζουν το έντυπο που επιδεικνύουν και στο σχολείο τους. Οι υπόλοιποι, καθηγητές και μεγαλύτεροι υποψήφιοι, συμπληρώνουν το έντυπο:
Για τους μαθητές αρκεί το τεστ που θα έχουν κάνει την Τετάρτη βράδυ 12 τρέχοντος ή την Πέμπτη πρωί, για τις εξετάσεις Παρασκευής-Σαββάτου ή και Κυριακής. Για τη Δευτέρα 17 Μαΐου πρέπει να έχουν μαζί τους το τεστ της Κυριακής 16 ή της Δευτέρας 17 Μαΐου που θα έχουν ήδη κάνει για το σχολείο τους. Το ίδιο ισχύει και για όλους όσους δεν είναι μαθητές. Κατά την είσοδό τους, μπορεί να έχουν το αρνητικό αποτέλεσμα στο τηλέφωνό τους εάν δεν μπορούν να το εκτυπώσουν.
2. Παρουσιάζονται στο εξεταστικό κέντρο με την πρόσκλησή και την ταυτότητα ή διαβατήριό τους 15 λεπτά πριν από την έναρξη των εξετάσεων. Στις γραπτές εξετάσεις των Αθηνών προσέρχονται 30 λεπτά πριν από την έναρξη ώστε να μην υπάρξει καθυστέρηση στην είσοδο. Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική.
3. Στις εξετάσεις απαγορεύεται η ενεργοποίηση κινητού τηλεφώνου, smart watch, ταμπλέτας.
4. Ο υποψήφιος γράφει μόνο με στυλό διαρκείας μαύρου ή μπλε χρώματος. Απαγορεύεται η χρήση οποιουδήποτε διορθωτικού∙ υποψήφιος που θέλει ν’ αλλάξει απάντηση με πολλαπλό σύστημα ερωτήσεων ή φράση, διαγράφει το λάθος ή ολόκληρη την πρόταση. Εξαιρούνται όσοι έχουν στυλό που σβήνει ή γράφουν με πέννα και έχουν effaceur ( ειδικό στυλό που σβήνει το μελάνι και γράφει χωρίς να αφήνει μουντζούρες).
Kεντρικό
Yποκατάστημα A